ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ

Η Οργανωτική Επιτροπή του συνεδρίου «Ο Μάριος Ποντίκας στον 21ο αιώνα» απευθύνει ανοιχτό κάλεσμα για τον σχεδιασμό του επικοινωνιακού υλικού της διοργάνωσης σε όλους τους φοιτητές του Τμήματος – προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να εμπνευστούν από τη μορφή, το έργο και την απήχηση της προσωπικότητας του Μάριου Ποντίκα και να δημιουργήσουν ελεύθερα ένα έργο με την τεχνική, τα υλικά και το μέγεθος της επιλογής τους (ζωγραφική, κολάζ, σχέδιο, σκίτσο, μικτή τεχνική), το οποίο θα αξιοποιηθεί για την επικοινωνία του συνεδρίου.

Η Επιτροπή θα επιλέξει ένα ή περισσότερα έργα για την αφίσα και τις λοιπές ανάγκες της διοργάνωσης (banner, πρόγραμμα, τόμος πρακτικών κτλ.), ενώ το σύνολο των συμμετοχών θα παρουσιαστεί στο κοινό στο πλαίσιο του συνεδρίου.

Για τη συμμετοχή σας ενημερώνετε με email την Οργανωτική Επιτροπή στο: pontikasconference2023[at]gmail[dot]com

Το έργο είτε αποστέλλεται με το ίδιο email ως ηλεκτρονικό συνημμένο, είτε παραδίδεται ιδιοχείρως στη Γραμματεία του Τμήματος (3ος όροφος), υπόψη κυρίου Νιαβή, καθημερινά έως τις 2 μ.μ. και μόνο μετά από τηλεφωνική επικοινωνία.

Προθεσμία αποστολής/παράδοσης του υλικού: 15 Αυγούστου 2023

Η Οργανωτική Επιτροπή