Τμήμα Θεατρικών Σπουδών

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ

Πρόεδρος του Τμήματος είναι ο Καθηγητής Γιώργος Πεφάνης, Αναπληρωτής Πρόεδρος ο Αν.Καθηγητής Γρηγόριος Ιωαννίδης και Γραμματέας η κα Ελένη Μπερνιδάκη.

Διευθυντής του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών ««Ελληνικό και Παγκόσμιο Θέατρο. Δραματουργία, Παράσταση, Εκπαίδευση» είναι ο καθηγητής Γιώργος Πεφάνης..

Το ανώτατο όργανο διοίκησης του Tμήματος είναι η Συνέλευση η οποία συγκροτείται από τα μέλη ΔΕΠ, έναν/μιαν εκπρόσωπο του Ειδικού Διδακτικού Προσωπικού (ΕΔΙΠ/ΕΤΕΠ) και τους/τις εκλεγμένους/ες εκπροσώπους των φοιτητών/ριών.

Η διαχείριση των θεμάτων ακαδημαϊκής και διοικητικής λειτουργίας του Τμήματος ανατίθεται σε επιτροπές και ομάδες εργασίας θητείας ενός έτους, στις οποίες συμμετέχουν μέλη ΔΕΠ, μέλη ΕΔΙΠ/ΕΤΕΠ και μέλη του διοικητικού προσωπικού.

Διατελέσαντες/σες Πρόεδροι Τμήματος

Εκπρόσωποι Φοιτητών/ριών

Για το έτος 2021-2022, ο Σύλλογος Φοιτητών/ριών του Τμήματος δεν έχει εκλέξει εκπροσώπους του στα συλλογικά όργανα.

Ακαδημαϊκοί σύμβουλοι

Οι Ακαδημαϊκοί Σύμβουλοι βοηθούν τους φοιτητές/τριες να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους με τον πιο ορθολογικό και αποδοτικό τρόπο και συμβάλουν στην επίλυση προβλημάτων που είναι δυνατόν να παρουσιαστούν στη διάρκεια των σπουδών.