ERASMUS/CIVIS

MICRO-PROGRAMMES / “GLOBAL AWARENESS” - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ: ΕΩΣ 14 IΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Τίτλος: CIVIS Micro-programmes

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών δράσεων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου CIVIS, συνδιοργανώνονται τα διεπιστημονικά Μικρό-Προγράμματα "CIVIS Micro- programmes" από το Αυτόνομο Πανεπιστήμιο της Μαδρίτης, το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου και το Πανεπιστήμιο της Τυβίγγης. Απευθύνoνται σε φοιτήτριες και φοιτητές των ιδρυμάτων του CIVIS, παρέχοντας δωρεάν διαδικτυακή εκπαίδευση σε διάφορα διεπιστημονικά πεδία, δίνοντάς τους την ευκαιρία να αλληλεπιδράσουν με καθηγητές και φοιτητές απ'όλη την Ευρώπη!

Τα Μικρό-προγράμματα του CIVIS επιτρέπουν στους φοιτητές να δημιουργήσουν το δικό τους ευέλικτο και πρακτικό πρόγραμμα, συνδυάζοντας πολλαπλά μαθήματα ή ενότητες CIVIS σε μια συνεκτική μαθησιακή διαδρομή που ενισχύει ή συμπληρώνει το κύριο πρόγραμμα σπουδών τους.

Σας ενημερώνουμε πως είναι ξανά ανοιχτό προς αιτήσεις το Μικρό-πρόγραμμα CIVIS με τίτλο: Global Awareness.
Δείτε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή!

Τίτλος: Global Awareness”

• Ποιους αφορά: Προπτυχιακούς & Μεταπτυχιακούς Φοιτητές
  • Πεδία Σπουδών: Δεν υπάρχουν περιορισμοί πεδίου σπουδών
  • Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: έως 14 Iανουαρίου 2024
  • Αιτήσεις:στη Φόρμα Αίτησης Συμμετοχής. Για οποιαδήποτε απορία σχετικά με τη διαδικασία της αίτησης και τεχνική υποστήριξη μπορείτε να επικοινωνήσετε: (glaucia.peres-da-silva@uni-tuebingen.de).
  • Επικοινωνία: Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες, μπορείτε να απευθυνθείτε στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των συντονιστών του προγράμματος: Παν/μιο Βουκουρεστίου (University of Bucharest): Alexandru-Mihai Carțiș alexandru-mihai.cartis@unibuc.ro, Αυτόνομο Παν/μιο Μαδρίτης (Universidad Autónoma de Madrid): Nadia Fernández de Pinedo nadia.pinedo@uam.es, Παν/μιο της Τυβίγγης (University of Tübingen): Glaucia Peres da Silva glaucia.peres-da-silva@uni-tuebingen.de
  • Format μαθήματος:Διαδικτυακό (online διαλέξεις). Μετά την αίτησή σας και εφόσον γίνει αποδεκτή, θα λάβετε οδηγίες για το πως θα συνδεθείτε στην πλατφόρμα CIVIS Μoodle του μαθήματος, όπου θα βρείτε αναλυτικά πληροφορίες για το εκάστοτε μάθημα του Μικρό-προγράμματος.
  • Γλώσσα μαθημάτων και διδασκαλίας: Αγγλικά (Β2)
  • ECTS: έως 15
  • Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, μπορείτε να δείτε και το ενημερωτικό σχετικό βίντεο για το Μικρό-πρόγραμμα στον ακόλουθο σύνδεσμο: εδώ

Τέλος, μπορείτε να ενημερωθείτε εκτενώς για την πρόσκληση και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο εν λόγω Mικρό-πρόγραμμα στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία CIVISmicro-programmes.