ERASMUS/CIVIS

INNOVATIVE PEDAGOGIES WORKSHOP-WEBINAR: DIALOGIC TEACHING FOR INTERACTIVE COURSES IN HE

Στo πλαίσιo των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS διοργανώνονται και τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά από τα Παν/μια - μέλη της συμμαχίας διαδικτυακά εκπαιδευτικά σεμινάρια - workshops με έμφαση στις καινοτόμες εκπαιδευτικές μεθόδους (Innovative Pedagogies Workshops), που άπτονται ποικίλων διεπιστημονικών θεμάτων.Απώτερο στόχο των εν λόγω workshops-webinars αποτελεί να εκπαιδεύσουν την κοινότητα του CIVIS (τους ακαδημαϊκούς, φοιτητές αλλά και τους διοικητικούς υπαλλήλους).

Δείτε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή!

Εγκαινιάζουμε το νέο έτος με νέο διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο:

1) Innovative Pedagogies Workshop-Webinar: Dialogic teaching for interactive courses in HE

Διοργανωτής:Παν/μιο του Βουκουρεστίου (University of Bucharest)
Ποιους αφορά:Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ
Πότε: 30 Ιανουαρίου 2024 και ώρες 13:00 - 16:00 μ.μ. (ώρα Ελλάδος)
Που: Online (ο σύνδεσμος παρακολούθησης θα σταλεί σε όσους έχουν εγγραφεί)
Δήλωση Συμμετοχής:στη φόρμα
Γλώσσα Σεμιναρίου: Αγγλικά
Format: Διαδραστικό, διαδικτυακόσεμινάριο, συζητήσεις σε ομάδες
Αριθμός συμμετεχόντων: Δεν υπάρχει περιορισμός
Επικοινωνία & Ερωτήσεις: Elena Ungureanu: elena.ungureanu@fpse.unibuc.ro

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS  στην κατηγορία Teach and Research/ Opportunities.