Skip to main navigation Skip to main content Skip to page footer

Το Εργαστήριο Αρχαίου Δράματος και Θεατρολογικής Έρευνας (Ε.ΑΡ.ΔΡΑ.Θ.Ε.) ιδρύθηκε στο Τμήμα Θεατρικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών το 2003 και έκτοτε λειτούργησε ανελλιπώς μέχρι το 2019, οπότε και τροποποιήθηκε ο εσωτερικός κανονισμός του. Το Εργαστήριο επαναλειτούργησε, βάσει του τροποποιημένου εσωτερικού κανονισμού, τον Ιανουάριο του 2020. Εξαρχής της ίδρυσής του και μέχρι σήμερα το Εργαστήριο Αρχαίου Δράματος και Θεατρολογικής Έρευνας υποστηρίζει πρακτικά και πλαισιώνει θεωρητικά ερευνητικές, εκπαιδευτικές, επιμορφωτικές και εκδοτικές ανάγκες και αναζητήσεις με επίκεντρο το αρχαίο δράμα και την πρόσληψή του από τη νεότερη, ελληνική και παγκόσμια, καλλιτεχνική, ακαδημαϊκή και πολιτισμική-κοινωνική σκηνή.

ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ
Δεν υπάρχουν καταχωρήσεις για τη συγκεκριμένη ημερομηνία. ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ